economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ermeni Soykırımı İddialarına Burdur'dan Yanıt

Ermeni Soykırımı İddialarına Burdur'dan Yanıt
A- A+ A

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Tarih, Bilim ve Ekonomi Topluluğu tarafından düzenlenen ve Akademisyen Yazar Prof. Dr. Hanım Halilova’nın konuşmacı olarak katıldığı "100 Yıllık Yalan: Sözde Ermeni Soykırımı" konulu konferans, MAKÜ konferans ve sergi salonunda gerçekleştirildi.

"YİNE SAHNELENMEYE BAŞLADI"

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Vali Yardımcıları Hayri Sandıkçı, Ali Nazım Balcıoğlu, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı "100 Yıllık Yalan: Sözde Ermeni Soykırımı" konulu konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Okutman İlker Akdağ, "Her yıl ısrarla Türkiye’nin önüne konan asılsız Ermeni iddiaları yine sahnelenmeye başlamıştır. Dışarıdan yapılan tahrik ve dayatmalar içeride dış güçlerin taşeronluğunu üstlenen bazı kendini bilmez taraflarında tekrar gündeme getirdiğini görmekteyiz. Son günlerde başlatılan özür kampanyaları da bu çırpınışın sonuçlarındandır. Bir katliam ya da bir soykırım arıyorsak o zaman 106’sı kadın, 83’ü çocuk, 70’den fazla yaşlının bulunduğu, 613 Azeri Türkünün gözleri oyularak, hamile kadınlara tecavüz edilerek, çocuklar yakılarak dehşetin katliama dönüştüğü Türk’ün öz yurdu olan Karabağ bakılmalıdır" dedi.

"TÜRKİYE TEK LİDER DEVLETTİR"

Şiir dinletisinin ardından düzenlenen konferansın konuşmacısı Akademisyen Yazar Prof. Dr. Hanım Halilova ise, hiçbir Türk’ün soykırım yapmadığını belirterek, "Bu büyük bir yalandır. 20. yüzyılın evrelerinde sözde soykırım diyen büyük devletler, 20. yüzyılın sonunda bütün dünya gözü önünde Hocalı’da bir soykırım yapılmaktadır. Türkiye jeopolitik ve stratejik olarak Türk ve İslam dünyasında tek lider devlettir. Bütün dünyanın ümidi Türkiye’dir" dedi.

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Hanım Halilova’ya, Burdur Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı tarafından plaket takdim edildi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ermeni-soykirimi-iddialarina-burdurdan-yanit-86644
Etiketler: Burdur, Burdur Haberleri