economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Eğlence Fuarı'nda Çocuklar Doyasıya Eğleniyor

Eğlence Fuarı'nda Çocuklar Doyasıya Eğleniyor
A- A+ A

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’na gelen çocuklar fuar alanında bir an bile olsun boş kalmadan doyasıya eğleniyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl organize edilen Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda miniklerin eğlencesi son hızıyla devam ediyor. Fuara gelen minikler aileleri ile birlikte doyasıya eğlenme imkanı buluyor. Çocuklar, birbirinden renkli stantlarda eğlenceli dakikalar geçiriyor. Eğitimciler eşliğinde yapılan eğlenceler çocuklara unutulmaz anlar yaşatıyor. ‘Objelerin Dili’ isimli boyama atölyesinde yaparak kimi zaman becerilerini ortaya koyuyor. Yangın söndüren minikler eğlenmenin yanında can kurtarmış gibi kendilerini mutlu hissediyorlar. 4 gün boyunca sürecek eğlence fuarında çocukların yanında büyükler de eğleniyor.

Fuara birlikte gelen 5 yaşındaki Esila Su Özkol, 9 yaşındaki Cansu Çeliker ve 10 yaşındaki ikizler İrem İnal ve Ceren İnal da gün boyu eğlenmenin tadını çıkardı. Birlikte önce izcilik standına giden minik arkadaşlar, burada ip üzerinde yürümenin heyecanını yaşadı. Daha sonra Objelerin Dili isimli boyama atölyesine giderek kelebek figürü renklendiren minikler, birbirleri ile en güzel kelebeğin kimin olduğu konusunda yarışa girdi. Objelerin Dili atölyesinin ardından ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin kurduğu standı ziyaret eden minik arkadaşlar, burada itfaiyeci kıyafetlerini giyerek bir yangında karşılarına çıkabilecek olan zorlukların üstesinden geldi. Oluşturulan simülasyon odasında yangın söndürme eğitimi de alan minik arkadaşlar, gerçek bir itfaiye eri gibi can kurtardıklarını hissettiklerini söyledi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/eglence-fuarinda-cocuklar-doyasiya-egleniyor-49519