economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Dokuma Fabrikasından Beethoven, Mozart, Çaykovski Besteleri Yükseldi

Dokuma Fabrikasından Beethoven, Mozart, Çaykovski Besteleri Yükseldi
A- A+ A

Kepez Belediyesi, Dokuma Fabrikasını, ıssız, terk edilmiş görüntüsünden kurtararak Beethoven, Mozart, Çaykovski’nin bestelerinin çalındığı kültür ve sanat merkezi haline getirmeye başladı.

Kepez Belediyesi, Antalya dinamiklerinin, "kültür sanat merkezi olsun" önerisinde bulunduğu dokuma fabrikası alanında, öneriye uygun etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Yıllardır atıl halde kalan Dokuma, düzenlenen kültür ve sanatsal etkinlikle hem öğrencilerle hem de Antalyalılarla buluşturuluyor.

ATSO Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin 10 gün sürecek olan resim çalıştayı, dokuma fabrikasında başladı. Kepez Belediyesi desteği ile yapılan çalıştay da öğrenciler, Antalya’nın tarihi simgeleriyle ilgili çeşitli resimler üretecek. Çalıştayın açılışında, ATSO Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri, senfoni dinletisi sundu.

DOKUMA KAPILARINI ANTALYALILARA AÇTI

Öğrencilere ve öğretmenlerine başarılar dileyen Başkan Tütüncü, “Resim çalıştayı, müzik dinletisi, cirit gösterisi ve uçurtma şenliği gibi çok farklı etkinliklerle Dokuma, kapılarını Antalyalılara açtı” dedi. Dokuma’nın, halka açtıkları 238 dönümlük park alanında bitki temizliği ve çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Tütüncü, Dokuma Projesi Çalışma Grubu’nun, parkta ne yapılacağı ile ilgili raporunu açıkladığını belirti. Başkan Tütüncü, o rapor istikametinde alan içerisindeki binaları kültüre, sanata, bilime yönelik çalışmaların yapılmasına tahsis edeceklerini kaydetti.

Başkan Tütüncü, ATSO Güzel Sanatlar Lisesi ile işbirliği içerisinde Dokuma’da resim çalıştayı düzenlediklerine değinerek, “Resim çalıştayında, Antalya ile ilgili çeşitli resimler üretilecek. Üretilen bu eserler belediyemizin çeşitli tesislerinde sergilenecek. Öğrencilerimiz, çalıştay da hem eğitimlerini sürdürüyor hem de şehrimizin, belediyemizin tarihine not düşüyorlar. Dokuma fabrikasının o ıssız, terk edilmiş görüntüsünden, Beethoven, Mozart, Çaykovski’nin bestelerinin sesleri içerisinde güzel bir çalıştayın düzenlendiği bir yere gelmesi büyük bir gelişmedir” dedi.

Dokuma’nın halkla buluşmasına önemli bir katkı sağlayacak olan çalıştay, 15 Mayıs’ta sona erecek. Çalıştay da üretilen eserler, 20 Mayıs’ta sergilenecek. Kepez’deki okulların çalıştayı ziyaret etmesi sağlanacak.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/dokuma-fabrikasindan-beethoven-mozart-caykovski-besteleri-yukseldi-48882