economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çocuklar Hem Yönetmenlik Hem Spikerlik Yaptı

Çocuklar Hem Yönetmenlik Hem Spikerlik Yaptı
A- A+ A

Bursa’da yayın yapan bir televizyon kanalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda akşam haberlerini çocuklara sundurdu.

Bursa TV, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda örnek bir davranışa imza attı. Günün öneminden dolayı akşam haberlerini 9 yaşındaki Muhammed Celaleddin Türkeş sunarken, yönetmenliğini ise 8 yaşındaki Hüseyin Türkeş yaptı. 14 dakika yayında kalan Türkeş, 23 Nisan ile alakalı 7 tane haberi sundu. Canlı yayın boyunca usta spikerlere taş çıkartan Türkeş, herkesin takdirini kazandı. Yayında kaldığı süre boyunca heyecanlandığı gözlenen Türkeş’in haberleri anlattıkça bu durumu yendiği görüldü. 8 yaşındaki kardeşi Türkeş ise, canlı yayının yönetmenliğini yaptı. Bursa TV çalışanlarından gün boyu dersler alan 2 kardeş, görevlerini başarıyla tamamladı.

Haberleri sunan Türkeş, “Haberleri sunarken heyecanlandım. Ama sunmaya başladıktan sonra bu durumumu yendim. Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bu durum için Bursa TV çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok mutlu oldum” dedi.

Yönetmenlik yapan Türkeş ise, “Bende ilk defa böyle bir şey yaptım. Gerçekten çok mutluyum. Ağabeylerim bize gün boyunca ders verdi. Nasıl yapacağımızı anlattıktan sonra bende tuşlara basarak yayını yaptım” diye konuştu.

Bursa TV Haber Müdürü Osman Kenan Çapoğlu, “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı sebebiyle böyle bir yenilik yaptık. 2 kardeş yayın esnasından gerçekten çok iyi anlaştı. Ben 6 aydır haberleri sunuyorum ama o ilk deneyiminde benden daha başarılı oldu. Diğeri ise, yönetmenliği gayet iyi başardı” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/cocuklar-hem-yonetmenlik-hem-spikerlik-yapti-19675
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri