economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çanakkale'de Turizm İçin Barış Çağrısı

Çanakkale'de Turizm İçin Barış Çağrısı
A- A+ A

Berlin’de 3 yıl önce Nuri Özaltın başkanlığında ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın himayesinde kurulan Uluslararası Diyalog Enstitüsü (IDI), 21 Mayıs’ta dünya turizmi için barış çağrısı yapacak.

Çanakkale’de 1. Dünya Savaşı’nın 100. yıl anma töreni vesilesi ile ’turizmin Dünya Barışına Katkıları’ konulu uluslararası turizm ve diyalog zirvesi gerçekleştirilecek. Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wullf’un ana konuşmacı olduğu toplantıya New York, Mayorka, Hurghada, Rodos, Berlin, Frankfurt, Brüksel ve Tahran’dan devlet ve belediye temsilcileri ile turizmciler katılacak.

Uluslararası Diyalog Enstitüsü Başkanı ve Gloria Otelleri’nin sahibi Nuri Özaltın, "Biz turizmi öncelikle bir barış hareketi olarak görmek istiyoruz. Biz insanları din, dil, renk, kültür olarak ayırmadan hepsini aynı değer, sevgi ve saygı ile kucaklamak istiyoruz. Anadolu’muzun bu barış dolu şanlı topraklarında dünyada davet ettiğimiz tüm dostlarımız ile daha dost, daha arkadaş olarak sevgi içinde yaşamak ve dünyayı birlikte el ele keşfetmek istiyoruz. Ayrıca dünya barışına olan katkısını daha da artırması için spor turizmine de geniş çapta yatırım yaptığımı içtenlikle belirtmek isterim" dedi.

Toplantıya destek veren Alman Hristiyan Vakfı Temsilcisi Prof. Dr. Theol ve Dr. Phil Peter Antes de, "Turizm barış demektir. Bu barış ve diyalog zirvesini çok önemsiyoruz ve her zaman diyalog ve barış düşüncelerinin yanında olacağız" diye konuştular.

Diyalog Enstitüsü Genel Sekreteri ve Germanyfans Gmbh’nın sahibi Hüseyin Baraner ise, barış ve insanlar arası saygının turizmin değişmez anayasası olduğunu belirterek, "Biz turizmi böyle anlıyoruz. Bunun için bu mesleği seçtik. Barış kenti Çanakkale’de tüm dünya turizmcileri ile el ele kenetlenerek, hep beraber turizmde barış arzumuzu vurgulayacağız. Turizmde barış çağrısını bütün dünya duyacak. Bu çağrımıza ve zirvemize katılmak isteyenleri Çanakkale’de aramızda görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/canakkalede-turizm-icin-baris-cagrisi-42904