economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Basın Mensupları İle Birlikte Oynayarak 1 Mayıs'ı Kutladılar

Basın Mensupları İle Birlikte Oynayarak 1 Mayıs'ı Kutladılar
A- A+ A

Aksaray’da 1 Mayıs İşçi Bayramı için toplanan işçiler, haber için meydanda bulunan basın mensupları ile birlikte oyun havasında oynayıp halay çektiler. Basın mensupları ve işçiler birlikte eğlenerek 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Sabah saatlerinde Türk Metal Sendikası tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında Hükümet Meydanı’nda program düzenlendi. Programa çok sayıda işçi katılırken, basın mensupları da haber için meydanda buluştu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Metal İş Sendikası Aksaray Şube Başkanı Muhterem Taşdemir, “Ekmek, barış, özgürlük, adalet, eşitlik, demokrasi ve dayanışma için 1 Mayıs’ta alanlardayız. Bugün 1 Mayıs, bugün işçilerin ulusal, uluslararası düzeyde mücadele, dayanışma ve birlikte hareket etme kararlılığını götürdüğü gündür. Bugün tüm dünyada emekçiler hak ve özgürlükleri için hep birlikte sesini yükseltiyorlar. Ülkesi, ulusu, ırkı, siyasi görüşü, dini mezhebi, dini cinsiyeti ne olursa olsun yurdumuzda ve dünyanın dört bir yanında emekçiler bir araya gelip taleplerini haykırıyor. Ekmek, barış ve özgürlük için bir araya geldik. Siyasal ve ekonomik demokrasi yoluyla özgürlük, adaletin temeline dayalı toplumsal barış, çoğulcu ve özgürlükçü demokratik düzenin tüm kural ve kurumları ile ülkenin egemen olması için bir araya geldik” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından işçiler çalan müzikler eşliğinde doyasıya eğlendiler. Görevlerini tamamlayan basın mensupları ise işçilerin ısrarı üzerine meydanda halay çekip oyun havasında oynadılar.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/basin-mensuplari-ile-birlikte-oynayarak-1-mayisi-kutladilar-57016