economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Yıldız'a Mezun Olduğu Okuldan Alınmayan Takdir Belgeleri Verildi

Bakan Yıldız'a Mezun Olduğu Okuldan Alınmayan Takdir Belgeleri Verildi
A- A+ A

KAYSERİ (İHA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a Kayseri Lisesi’nde okuduğu dönemde alınmayan takdir belgeleri takdim edildi.

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen mezunlar buluşması programına Kayseri Lisesi mezunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özal’ın oğlu Ahmet Özal, ilçe belediye başkanları ve Kayseri Lisesi mezunları katıldı.

Programda açılış konuşması yapan AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki, “Ben Kayseri Lisesi mezunu değilim ama bunun burukluğunu yaşıyorum. Büyükleriz hep buradan mezunlar. Bende lisenin etrafından geçerken içeridekilere gıpta ile bakardım. Burada güzel bir lise inşa etti. Tarihi Kayseri Lisemizi de milli mücadele müzesi yapmaya karar verdik. Kurtuluş harbini anlatacağız. Burayı yapmaktan mutluyuz. Gününüz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Vali Orhan Düzgün ise, “Burada milli mücadele müzesinin kurulacak olması önemli. Kayseri Lisesi mezunlarının dernek altında buluşarak bir araya gelmeleri son derece önemli. Ben bu derneğin ayakta durmasını sağlayanlara çok teşekkür ediyorum. Kayseri Lisesi Cumhuriyet Döneminde de önemli isimler yetiştirmiştir. Turgut Özal, Abdullah Gül ve Taner Yıldız’da bu okuldan mezun olarak ülkeye hizmet etmişlerdir” diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, “Tabi Kayseri Lisesi kurulalı 122 yıl olmuş. Birçok mezunlar verdi. Bu ülkeye 2 tane cumhurbaşkanı verdi. Çok değerli akademisyenlerimiz, sanatçılarımız bu ülkeye kazandırıldı. Hocalarımızı burada minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Bakan Yıldız’a Kayseri Lisesi’nde okuduğu dönemde alınmayan takdir belgeleri takdim edildi. Ayrıca Kayseri Lisesi mezunu 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’a da babasının okul döneminde aldığı başarı belgeleri verildi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/bakan-yildiza-mezun-oldugu-okuldan-alinmayan-takdir-belgeleri-verildi-29249