economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Müezzinoğlu Yalova'da Hastane Açtı

Bakan Müezzinoğlu Yalova'da Hastane Açtı
A- A+ A

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yalova’nın Devlet Hastanesi ek hizmet binasını hizmete açtı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çiftlikköy ilçesinde bulunan 85 yataklı Yalova Devlet Hastanesi ek hizmet binasının açılış törenine katıldı. Burada sağlıkçılarla hatıra fotoğrafı çektiren Müezzinoğlu, "Sağlık alanında olmaz denilenleri, biz yapamayız denilenleri, hatta bu millet layık değildir denilenleri başardık. 2000’li yıllarda Almanya’dan Antalya’ya gelen bir turist kaza geçirdiğinde Almanya’yı arıyor ve Almanya’dan ambulans uçak geliyordu. Bize, ’Biz o günleri görmeyiz’ dedirtiyorlardı. O gün muhtar dahi olamazsın denilen Recep Tayyip Erdoğan, ’Artık Türkiye’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. Almanya’da Alman vatandaşların hak ettiği ne varsa Türk vatandaşların da o haklara kavuşacağını söyledi. 2002 yılından bugüne peyderpey, basamak basamak bu noktalara gelindi. Artık Kazakistan’da kaza yapan TIR şoförümüz arayıp ülkesinde tedavi olmak istediğini söylüyor, ambulans uçağımız gidip onu oradan alıp geliyor. Büyük ülke bu milli devlet bu" dedi.

2002 yılında iktidara geldiklerinde ambulans sayısının 617 olduğunu anlatan Müezzinoğlu, "Bunların yarısı ise tıbbi donanımı olmayan ambulanslardı. Hastalara mazotu doldurursanız hastanızı alırız deniyordu. O günlerden bugünlere geldi Türkiye. Daha güzel günlere milletimizle birlikte yürüyeceğiz. Bugün son derece modern ve ileri teknoloji ile donatılan hastaneleri yapıyoruz. Şu anda Sağlık Bakanlığı olarak inşaatlarını devam ettirdiğimiz 216 tane hastanemiz var. Toplam 36 bin yatak kapasiteli. Bu hastanelerin yarıya yakınını bu yıl açacağız. Geri kalanları da önümüzdeki yıl açacağız. Şu anda projelendirdiğimiz ve ihale süreçlerini başlattığımız 12 bin yatak kapasiteli 41 yeni hastane projemiz devreye giriyor. Bunların içerisinde 400 yatak kapasiteli Yalova Devlet Hastanesi de var" diye konuştu.

Ardından Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile birlikte hastanenin açılışını yapan Bakan Müezzinoğlu, servisleri gezerek yetkililerden bilgi aldı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/bakan-muezzinoglu-yalovada-hastane-acti-91253
Etiketler: Yalova, Yalova Haberleri