economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Güllüce: “Ankara-Sivas Arası Yolculuğu 2 Saate İndireceğiz''

Bakan Güllüce: “Ankara-Sivas Arası Yolculuğu 2 Saate İndireceğiz''
A- A+ A

Esenler’de Sivaslılarla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, hızlı tren ile Ankara-Sivas arası yolculuğu 2 saate indireceklerini söyledi.

Esenler Belediyesi ve Sivaslılar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen “Yiğidolar Meydanda” etkinliğinde Sivaslılar bir araya geldi. Sivaslıların yöresel halk oyunlarıyla türküler eşliğinde yağmur demeden coştuğu etkinlikte, renkli görüntüler sahnelendi. Sivas’a özgü yöresel yemeklerin de sergilendiği etkinlikte Madımak Çorbası vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

Etkinliğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte sıraya giren vatandaşlara kendi elleriyle Madımak Çorbası dağıttı, kepçeyle çorba kazanının başına geçip çorba pişirdi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Bakan Güllüce, 7 Haziran seçimlerine dikkat çekerek, "Milleti sağcı solcu diye, Türk-Kürt diye, Alevi-Sünni diye fitneler soktular. Dışarıdan ve içeriden işbirlikçileri oldu. Türkiye ilerlemesin isteyen, Türkiye kalkınmasın isteyen, Türkiye gelişmesin isteyen dünyanın üstü aklı bir sürü fitnelikler çıkardı bu ülkeye. Bir 12 Eylül darbesi yaptırdı. Kardeş kardeşi vuracak ayrıcalıklar oluşturdu. Bin yıllık olan komşumuz olan insanlarla, iki komşuyu birbirine yok sen Sünni’sin yok sen Alevi’sin diye kavga ettirdiler. Artık güçlü bir hükümet, güçlü bir iktidar ve bu milletin mayasını temsil eden sizler varsınız. 5-10 gün evvel bir ana muhalefet gazetesinin yandaşı bir gazetede birinci Boğaz Köprüsü’nün bile yapılmaması gerektiği diye yazılar yazdılar. İkinci Boğaz Köprüsü de yapılmamalıydı üçüncüye de ‘gelir gelmez dur diyeceğiz’ diyorlar. Başka ne diyorlar? Hızlı trene ‘dur’ diyorlar. Savunma sanayimiz elhamdülillah 150 senedir acısını çektiğimiz, içinde burukluk duyduğumuz, şuramızda devamlı ukde olan kendi savunma silahlarını yapamama yüzünden hep boynumuz eğri olan koca bir Rumeli’yi kaybettiğimiz kendi silahımız yapamamanın acısını, Savunma Bakanımız, Sivas’ın yiğidi bakanımızın desteğiyle, gayretiyle, hükümetin desteğiyle dünyanın en modern savunma silahı olan piyade tüfeği yapan bir hükümet olduk. 7 Haziran bu projelerin bitmesinin başlangıç bayramı olacak inşallah" dedi.

Bakan Güllüce, ana muhalefeti eleştirerek, "2 sene sonra olacak bir şeyi söylüyorum. Cek cak falan değil, bu söylediğim şey 2 sene sonra olacak şey. ’Hala benim falan sevdiğim yemeği koy geliyorum.’ O yemek pişmeden 2 saat sonra halasının yanında olacak. Sivas’tan Ankara’ya. Sen bunu nasıl durduracaksın. Sivaslı sana bırakır mı durdurmayı" şeklinde konuştu.

"SİVASLI DOSTLARIMIZI, KARDEŞLERİMİZİ AĞIRLAMANIN ŞEREFİNİ YAŞIYORUZ"

Etkinliğe ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise yaptığı konuşmada, “Bu güzel meydanda bugün Sivaslı dostlarımızı, kardeşlerimizi ağırlamanın şerefini yaşıyoruz. Sivas kendi bereketi gibi bugün İstanbul’a da Dörtyol Meydanı’na da yağmur bereketini getirdi. İnşallah bu bereket bu toprakların bereketi olduğu gibi bu toprakların kardeşliğine, bu insanlığın kardeşliğine de bir bereket olur. Yeryüzünün her bir tarafına nerede kan varsa nerede gözyaşı varsa nerede acı varsa onun ortadan kalkmasına, yeryüzünün kardeşliğine, insanlığın muhabbetine, insanlığımızın birliğine, canların birliğine de inşallah vesile olur. Anadolu’nun her bir köşesinde yaşayan her bir kültürü bu büyük Anadolu’nun adeta bir resmi olan Esenler’de yaşatmak, Esenler’de her bir çocuğumuza doğduğu yerin ve doyduğu yerin kültürü olarak farkındalık oluşturmak için bu organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye yaptığı konuşmasının ardından bir tablo ve şiir antolojisi verildi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/bakan-gulluce-ankara-sivas-arasi-yolculugu-2-saate-indirecegiz-37328