economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti'ye Destek İçin İl İl Dolaşıyor

Ak Parti'ye Destek İçin İl İl Dolaşıyor
A- A+ A

AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı olan ancak sıralamaya giremeyen eski Demokratik Sol Parti Genel Başkan adayı Erol Özavcı, AK Parti’ye destek vermek amacıyla Türkiye’yi il il gezmeye devam ediyor. ‘İstikrar sürsün Türkiye büyüsün’ sloganıyla Türkiye turuna çıkan Erol Özavcı’nın son durağı Malatya oldu. Recep Tayyip Erdoğan’a da destek vermek amacıyla Türkiye turuna çıktığını hatırlatan Özavcı, “7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin bir dönüm noktası olduğunu kabul ederek Başbakanımıza Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’mize destek vermek amacı ile Türkiye turuna çıkmış bulunmaktayım. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce de AK Parti kurucusu dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’a destek vermek amacı ile de Türkiye turu yapmıştım” dedi.

AK Parti’den önce Türkiye’nin durumunun ortada olduğunu belirten Özavcı, şöyle konuştu: “Hepimiz biliyoruz hayat pahalılığı, işsizlik, ekonomi, siyasi kavgalar vardı. Türkiye’nin kaderi bu olmamalıydı. AK Parti’nin gelmesi ile Türkiye, Orta Doğu’da ve dünyada büyük rol oynadı. Türkiye yeni bir güne girdi, olmaz denilenler oldu ve yapılmaz denilenler yapıldı.”

Demokratik Sol Parti’den genel başkan adayı olarak ayrıldığını belirten Özavcı, “AK Parti’ye geçtim. AK Parti’de belediye başkan aday adayı oldum, nasip olmadı, milletvekili aday adayı oldum yine nasip olmadı. Bu dava uğruna tekrar yollara düştüm istikrar sürsün Türkiye büyüsün. CHP’lisi, MHP’lisi, HDP’lisi Türkiye’nin bütün illerde bulunan siyasi partilerin bir çatı altında birleşip AK Partiye destek vermesi lazım. Türkiye’yi seviyorsak Türkiye’nin daha refaha kavuşmasını istiyorsak bence en büyük lider Sayın Davutoğlu’dur. Davutoğlu’na destek vermemiz lazım” şeklinde konuştu.

11 gündür yollarda olduğunu belirten Özavcı, 26 il gezdiğini ve en son durağının Çanakkale olacağını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi dolaşmak gerçekten zor. Hazımsızlık çıkartan var yok değil. Kazası var belası var. Ama biz canımızla, kanımızla bu dava uğruna yollara düştük. Türkiye için bugün Mehmetçikler nasıl şehit oluyorsa biz ölsek şehit değiliz fakat biz vatanımız için yola çıktık sadece AK Parti için değil Türk halkı için Türkiye’de bulunan insanlar için yola çıktık. Türkiye’nin daha ilerlemesi için Başbakanımız Sayın Davutoğlu’na destek vermek amacıyla bu yola çıktım.”

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ak-partiye-destek-icin-il-il-dolasiyor-41837