economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti'li Sena Nur Çelik'ten Kültür Ve Sanat Vurgusu

Ak Parti'li Sena Nur Çelik'ten Kültür Ve Sanat Vurgusu
A- A+ A

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarını Alanya’da sürdürmeye devam ediyor. Çelik, Alanya Türk Ocağı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada kültürün, geleneksel değerlerin, sanatın korunması ve günümüze aktarılması için yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu ifade etti.

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik ile birlikte ziyaretlere AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve teşkilat üyeleri katıldı.

“BİZ KÜLTÜRÜMÜZ VE DEĞERLERİMİZLE VARIZ”

Yurt dışında bulunduğu süre içerisinde kültürümüzü aktarmaya çalıştığını dile getiren Çelik, “Biz kültürümüzle varız, değerlerimizle varız. Dünya bizim kültürümüz ve değerlerimizle ilgileniyor, sahip olduğumuz zenginliği görüyor. Başkalarının değerlerine özendiğiniz zaman, kendi kültür ve değerlerinizi terk ettiğiniz zaman bir kimlik bunalımı ortaya çıkıyor. Bugün dünyada yükselen değer çok kültürlülük. Öğrencilik dönemimde yurtdışında kültürümüzü tanıtmak için çalışmalar yaptım. Bizim için orada bunu yapmak farklı bir deneyim oldu. Kültürlerin bir arada yaşamasından doğan saygı, sevgi ve tolerans kültürünü ve kültürler arasında iletişimden doğan harmoniyi gözlemleme fırsatım oldu. Önemli olan dünyanın neresinde olursak olalım kültürel değerlerimize sahip çıkmak ve bunları yaşatmaya çalışmak. Siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun milli kültür değerlerimiz etrafında ortak çalışmalar yapabilmeliyiz. Ülkemizde kültür sanat konusunda önemli çalışmalar yapıldı. Eksikliklerin tamamlanması için her kesimden insanla çalışmak istiyorum. Kültür ve sanatla ilgilenen herkesle bir arada olmaya gayret göstereceğim. Alanya’ya, Antalya’ya ve ülkemize kültürel anlamda kazanım, katkı ve destek olmak inşallah bana da nasip olur” dedi.

“GENÇLERİ KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMASI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRMELİYİZ”

Gençleri kültürümüze sahip çıkması konusunda teşvik etmek gerektiğini söyleyen Sena Nur Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Alanya 4 imparatorluğun kenti olmuş, Selçuklu’nun da kışlık başkenti olmuş tarihi binlerce sene önceye giden bir şehir. Kültürümüzü, türkülerimizi, manilerimizi, geleneklerimizi, kıyafetlerimizi, yemeklerimizi daha iyi tanıtmalıyız. Gençlerimizi de kültürümüze sahip çıkama konusunda teşvik etmeliyiz. Alanya’da iki üniversitemiz var. Alanya’ya üniversite bünyesinde kurulmuş bir Yörük Kültürünü Yaşatma ve Koruma Enstitüsü kazandırmak için çalışacağım. Akademik çalışmalar ve STK’lar ile işbirliği içinde yapılan faaliyetler ile çok değerli çalışmalar ortaya konabilir."

İKİ YEREL GAZETEYE ZİYARET

AK Parti’nin Alanya’dan ilk kadın milletvekili adayı Sena Nur Çelik, Alanya Türk Ocağı’nı ziyaretinin ardından Alanya merkez ve belde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Çelik’in daha sonra Küçükhasbahçe Mahallesi’nin kadınlarıyla bir araya geldi. Kadınların sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan Çelik, kadınlarla yakından ilgilendi. Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çelik, daha sonra Alanya merkezde bulunan bir cam atölyesini ziyaret ederek burada işveren ve işçilerle sohbet etti. Sena Nur Çelik, ziyaretlerini Alanya’nın iki yerel internet gazetesi olan Alanya Adres ve Gazete Alanya gazetelerine giderek tamamladı. Yerel sorunların en iyi yerel basın tarafından yansıtılabileceğine inandığını ifade eden AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, yerel medyanın her daim güçlü olmasının bu anlamda çok önemli olduğunu belirtti.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ak-partili-sena-nur-celikten-kultur-ve-sanat-vurgusu-41499