economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

3 Yaşındaki Koro Şefi 23 Nisan Çocuklarını Eğlendirdi

3 Yaşındaki Koro Şefi 23 Nisan Çocuklarını Eğlendirdi
A- A+ A

23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 44 ülkeden Kocaeli’ye gelen binlerce öğrenci için Seka Park’ta etkinlik düzenlendi. Etkinlikte koro şefliğine özenen 3 yaşındaki Zeynep, izleyenlere tebessüm ettirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 44 ülkeden Kocaeli’ye gelen öğrenciler için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Seka Park’ta piknik düzenledi. Sağlık yürüyüşü ile başlayan etkinlikte, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın verdiği konserle çocuklar dans ederek eğlendi. Konser sırasında 3 yaşındaki minik Zeynep, koro şefinin elinden batonu alarak orkestraya şeflik yaptı. Zaman zaman da enstrümanları çalmaya çalışan minik Zeynep’in yönetimindeki orkestra, yabancı öğrencileri eğlendirdi. Yabancı öğrenciler ile Türk öğrenciler el ele tutuşarak beraber eğlendi.

Pikniğe katılarak çocukların eğlencesine ortak olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Dünyanın her yerinde çocuklar güzel, ama şimdi Kocaeli’deki çocuklarımız çok daha güzel. Çocuklarımız sevginin ürünüdür. Ben inanıyorum ki bu çocuklar gelecekte dünya barışını, dünya kardeşliğini, dostluğunu çok daha güzel yaşayacaklar” dedi.

Yürüyüşün ardından tekrar alana dönen çocuklar ve aileleri, birlikte piknik yaptılar.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/3-yasindaki-koro-sefi-23-nisan-cocuklarini-eglendirdi-80196