economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

2015 Türkiye Genel Seçimleri Siyaset Akademisinde

2015 Türkiye Genel Seçimleri Siyaset Akademisinde
A- A+ A

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi, bu yıl 5’inci kez düzenlenen Siyaset Akademisi programıyla, siyaset ve fikir dünyasının önemli isimlerini 6 Mart –8 Mayıs 2015 tarihleri arasında Florya yerleşkesinde üniversiteli gençlerle buluşturacak.

Türkiye Araştırmaları Başkanı Sosyolog Banu Dalaman’ın koordinasyonunu yaptığı Siyaset Akademisi’nde 7 hafta boyunca her Cuma günü, siyasetçi konuklar ve öğrenciler, 2015 Genel Seçimleri Öncesi Türkiye’yi tartışacaklar. 6 Mart Cuma günü yapılacak akademinin açılış konukları, 3 dönemdir Beyoğlu’nu yöneten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Milletvekilliğini bırakarak Belediye Başkanlığını tercih eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu olacak.

Akademide seçim stratejileri ve deneyimleri yeni oy kullanacak gençlere ders niteliğinde aktarılırken, “Türk Siyasetinde Anayasa ve Başkanlık Sistemi, Türk Siyasetinde Liderlik, Siyasette Anket Çalışmaları ve Söylemin Önemi, Siyaset ve Dış İlişkiler, Halk Sağlığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Politikaları, Siyasette Kadınlara Pozitif Ayrımcılık, İşsizlik ve İstihdam Güvencesi, Yerel Siyaset ve Demokrasi” gibi gündeme dair konu başlıkları yer alacak.

Türk siyasetini şekillendiren siyasi görüşleri öğrenme ve kurumların önemli temsilcileri ile tanışma şansı yakalayan üniversiteli öğrenciler, akademik donanımlarını ve bilgi düzeylerini geliştirip, bu alanda yeni bakış açıları kazanacaklar. Yedi hafta sürecek akademi sonunda katılımcılar eğitim sertifikası sahibi olacaklar.

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin önemli ulusal ve uluslararası etkinliklerinden biri olan Siyaset Akademileri’nin bu yıl İstanbul’da beşincisi, İzmir, Ankara ve Kırşehir ile birlikte Türkiye’de sekizincisi, Paris, Brüksel, Londra, Berlin, Kudüs ve Lefkoşa ile dünyada on üçüncüsü düzenleniyor.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/2015-turkiye-genel-secimleri-siyaset-akademisinde-38272