economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yabancı Yatırımcılar Gözünü Bodrum'a Dikti

Yabancı Yatırımcılar Gözünü Bodrum'a Dikti
A- A+ A

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapımı tamamlanan Vita Nova sitesi, yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

Yalıkavak Mahallesi Tilkicik Koyu’nda bulunan Vita Nova ’Boutique Yalı Daireleri’ni satın almak için dünyanın dört bir yanından yatırımcılar sıraya girdi. İrtanki Turizm Yatırım ve Vita Nova’nın ortak yürüttüğü projede satışa çıkarılan evlerde fitness, spa hizmetleri, catering, bebek ve hayvan bakımı gibi birçok ayrıcalıklı hizmet sunuluyor. 2014 yılında yapımı tamamlanan siteden ev satın almak için sanat, müzik ve siyaset dünyasından birçok ünlü ismin de girişimde bulunduğu belirtildi.

MÜŞTERİLER DİDİK DİDİK İNCELENİYOR

Vita Nova proje yetkililerinden Burak İrtanki, evlerin yarısından fazlasının satıldığını ifade ederek şunları kaydetti:

"Bu yıl Amerika’dan geldik ve Vita Nova projesi üzerinde çalışıyoruz, Volkan Bayer ve Şevki İrtanki ile birlikte. Amerika’da 15 yıl faaliyet gösterdikten sonra artık Bodrum’a yatırım yapmayı düşünüyoruz. Bu proje bizim Bodrum’daki ilk yatırımımız ve evlerimizin yarısından çoğunu satmış bulunmaktayız. Tabi herkese ev satmıyoruz. Müşteri profiline çok dikkat ediyoruz. Müşterilerimizi belirli aşamalardan geçiriyoruz. Bununla ilgili de profesyonel bir ekibimiz çalışıyor., işimiz yavaş olsun, düzgün olsun diyoruz."

“HERKESE EV SATMADIĞIMIZ İÇİN TEPKİ ALDIK”

Ev satın almak isteyen müşterilerini çoğunlukla yabancı olduğunu belirten İrtanki, “Amerika, özellikle İngiltere ve Dubai’den çok müşterimiz var. Yabancı müşterilerimize de bir profil incelemesi yapıyoruz. İnceleme biraz uzun sürüyor. Profili uygun olanlara tekrar dönüyoruz. Uygun olmayanlara da red cevabı veriyoruz. Burası 36 daireden oluşuyor ve 36 aile oturacak burada. Hepsi seçilmiş aileler olsun istiyoruz. Sitede tanınmış ve ünlü aileler var. Bize başvuran yabancıların da buna uygun olması gerekiyor. Herkese ev satmadığımız için çok tepki aldık ama her şey çok güzel gidiyor” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/yabanci-yatirimcilar-gozunu-bodruma-dikti-80795
Etiketler: Muğla, Muğla Haberleri