economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tim Başkanı Büyükekşi İş Adamlarına Seslendi

Tim Başkanı Büyükekşi İş Adamlarına Seslendi
A- A+ A

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, işadamlarına seslenerek, “İşlerinizi daha da büyütmek için önce hayal edelim. Sonra da bu hayalin peşinde koşun” dedi.

TİM’in düzenlediği ‘2023 İhracat Stratejisinde Denizli Değerlendirmesi- Hedef 500 milyar dolar Ya sizinki’ isimli panele Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve çok sayıda işadamı katıldı. Denizli ile ilgili bilgilerin verildiği toplantıda TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2023 hedefinin yakalanması için herkesin var gücüyle çalıştığını belirterek, "Denizli 2023 hedefi olarak 12 buçuk milyar dolarlık bir hedef koydu. Bu ihracatı kimler yapacak? Devlet ya da hükümet yapmayacak. Bunu siz işadamları olarak yapacaksınız’’dedi.

Herkesin planlı bir şekilde hedef koyarak çalışmasının altını çizen Büyükekşi, “Türkiye artık eski Türkiye değil. 2-3 aylık hedefler daha koysak önümüzü göremiyorduk. Ancak yeni dönemde görebiliyoruz. Hedefleri koyarak ilerlemeliyiz. Örnek benim cirom 5 milyon dolarsa bunu nasıl 10 milyon- 20 milyon dolar yaparım bunu düşünmeliyiz. Bunun için ne yapmam lazım. Bunun için yeni yatırım yapmak lazım. Bunları yaparken yeterli sermaye, insan gücüne bakmak lazım. Ayrıca üstün teknolojiyi ne kadar kullanabiliriz? Sermayem yetmiyorsa kredi olanakları neler olabilir diye araştırmak lazım. Bunları araştırın. Çıkan rakamlara siz bile inanamayacaksınız. Yeter ki önce hayal edelim. Bu hayalin de peşinde koşalım. Biz size bu ufku vermek için bu toplantıları düzenliyoruz. Hayallerimize ulaşmak için yeni arayış içinde olmamız en önemli konudur” diye konuştu.

Toplantı daha sonra panelistlerle devam etti.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/tim-baskani-buyukeksi-is-adamlarina-seslendi-71976