economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Şirketi Kar Eden Patron, İşçilerini Unutmadı

Şirketi Kar Eden Patron, İşçilerini Unutmadı
A- A+ A

Yırcalı Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. (BEST), genel kurulda şirket ortaklarına yüzde 110 kar dağıtılması kararı alırken, fabrikada çalışan bin 600 işçiye de birer maaş ikramiye verdi.

Transformatör üretim tesisleri ile dünya devleriyle yarışan BEST şirketi, işçilerinin yüzünü güldürdü. Şirketin genel kurulunda ortaklara yüzde 110 kar dağıtılması kararı alınırken, Dünya Odalar Federasyonu Onursal Başkanı da olan Yırcalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, çalışanlara birer maaş ikramiye de verilmesi için talimatta bulundu. Bin 600 işçisini disiplin ve gayretli çalışmalarından dolayı ödüllendiren Yırcalı, tüm işçilerine teşekkür etti.

Gelişmeleri izleyen Türk Metal İş Sendikası Balıkesir Şubesi, düşünceli davranışlarından dolayı BEST şirketine teşekkürlerini sundu. Şube Başkanı Nedim Veske, "38 yıldır birlikte çalışmamızı sürdürdüğümüz BEST A.Ş’yi 49. Genel Kurulu dolayısıyla tebrik ederiz. Bu genel kurulda yönetim kurulunun yüzde 110 oranında kar dağıtılacağı yönündeki açıklaması, emeğin, alın terinin, göz nurunun yüce değerini unutmayan işçisine ayrıca bir maaş ikramiye ödeme kararı, biz çalışanları mutlu etmiştir. Balıkesir’in yüzünü güldüren, burada yaşayan insanlara ekmek kapısı açan Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız Rona Yırcalı, bizim için saygın bir kimliğin sahibidir. İş yerinde yetkili olan Türk Metal Sendikası Şube Başkanı olarak değerli işverenimizle uygarca diyalog ve anlayış içinde, ilişkilerimize bir nesli aşan süredir devam ediyoruz. Bizim sendika olarak amacımız ’insana sevgi, emeğe saygı’ diyen bir anlayış içinde bu ilişkilerin devamından yanadır. Bundan sonra bu anlayışla yolumuza devam edecek, daha çok kazanmak için daha çok üretecek ve daha çok kazandıracağız. Türk Metal Sendikası Şube Başkanı olarak yönetim ve üyelerimiz adına, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rona Yırcalı, Genel Müdür Haydar Sargın ve tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Veske, BEST Genel Müdürü Sargın’a günün anısına fincan takımı hediye etti.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/sirketi-kar-eden-patron-iscilerini-unutmadi-92432