economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Si-Ser İşitme Merkezleri 2'Nci Kalite Ödülünü Aldı

Si-Ser İşitme Merkezleri 2'Nci Kalite Ödülünü Aldı
A- A+ A

28. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde 2014 yılı Kalite Ödülü Si-Ser İşitme Merkezleri’ne verildi. Si-Ser Yönetim Kurulu Başkanı Mahfuz Ağaç, henüz çok genç bir firma olan Si-Ser’in 2. kez kalite ödülüne layık görüldüğünü söyledi.

İşitme sektörünün tek yerli perakende firması Si-Ser İşitme Merkezi 2015’e hızlı girdi. Yurtdışında mağazalaşma atağına hız veren Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya’da 20 şube açmak için çalışmalarını yürüten Si-Ser işitme merkezleri, yurtiçinde de yeni bir kalite ödülüne layık görüldü. 28. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde 2014 yılı Kalite Ödülü Si-Ser İşitme Merkezleri’ne verildi. Törende ödülü alan Si-Ser Yönetim Kurulu Başkanı Mahfuz Ağaç, henüz çok genç bir firma olan Si-Ser’in 2.kez kalite ödülüne layık görüldüğünü kaydetti.

TAKLİT ÜRÜNLER YATIRIMCININ ŞEVKİNİ KIRIYOR

Tüketici Zirvesi kapsamında yapılan ‘Tüketici ve Rekabet’ konulu toplantıda bir konuşma yapan Ağaç, "Bugün tüketici ”sadece tüketen değil sorgulayan, araştıran, size çeki düzen veren, hakkını arayan ve hatta ürünün yok olmasını veya işletmenin kapanmasını sağlayan kişidir" dedi. Ağaç konuşmasında, hukuki altyapının yetersizliği ve denetim eksikliğinden dolayı kaliteli ürünlerin ve iyi niyetli işletmelerin gerekli şekilde ön plana çıkamadığına ve taklit ürünlerin yatırımcıların şevkini kırabildiğine dikkat çekti. Yapılan denetimler sonucu uygulanan cezai müeyyidenin yetersiz olduğunu da vurgulayan Ağaç, “Tüm uyarı ve şikâyetlerimize rağmen hala TV ve İnternet ortamında ses yükselticileri işitme cihazı olarak lanse edilip satılıyor. Kanunlarımız bununla mücadele etmek için yeterli değil, Sağlık bakanlığı ceza kesiyor ama bu firmalar hukuki boşluktan istifade ile davaları kazanıp satışlarını yapmaya devam ediyorlar” dedi.

ÇEVRESİNDEN İZOLE OLAN VATANDAŞLARIMIZ VAR

Yaklaşık 20 yıldır sektörde olduklarını söyleyen Ağaç, “Dünya arenasındaki rakiplerimize göre çok yeni bir firmayız, ancak uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerliyoruz" dedi ve konuşmasını şöyle tamamladı:

"Yurtdışında sayıca bizden büyük firmalar var ama verdiğimiz hizmet kalitesi, sunduğumuz işitme teknolojileri ve müşteri memnuniyeti açısından en iyiler arasında olduğumuza inanıyoruz. Si-Ser İşitme Merkezleri, ülkemizde işitme sorunu yaşayan kişilerin hayatını kolaylaştırmak için ilgili kişiler ve kurumlarla sürekli irtibat halindedir. Şimdiye kadar işitme problemini bizimle paylaşan yüzbinlerce kişinin sorununa yardımcı olduk. Türkiye’nin her yerinde olmalıyız. Çünkü, Türkiye’nin her bölgesinde işitme problemi yaşayan ve çevresinden izole olan vatandaşlarımız var."

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/si-ser-isitme-merkezleri-2nci-kalite-odulunu-aldi-70383