economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mobit Parkomat'la Kayıp Araç Sorunu Çözülecek

Mobit Parkomat'la Kayıp Araç Sorunu Çözülecek
A- A+ A

Otopark sorununun İstanbul’un en büyük derdi olduğunu belirten Mobit Bilişim A.Ş. İş Geliştirme ve Çözüm Mimarı Mehmet Taşkıranoğlu, Mobit Bilişim A.Ş. olarak geliştirilen Parkomat-Mobil Otopark İşletme Uygulaması ile Gelir İdaresi Başkanlığı ve Tübitak Onaylı Yazarkasa POS üzerinde çalışan hibrit çözüm ile tam kontrol sağlanabildiğini belirtti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde düzenlenen ’3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’nda Mobit Bilişim A.Ş. ’Bronz’ sponsor olarak yer aldı. 2020 yılında 1.5 Trilyon dolar pazar büyüklüğüne ulaşması beklenen ’Akıllı Şehir’ konusunun da masaya yatırıldığı ICSG 2015 fuarında, Mobit Bilişim A.Ş. İş Geliştirme ve Çözüm Mimarı Mehmet Taşkıranoğlu, ’Akıllı Şebeke Yönetim Çözümleri’ konusunda bir sunum gerçekleştirerek günlük hayatın vazgeçilmez parçası olan hizmet faturalarının oluşturulması konusundaki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Otopark sorununun İstanbul’un en büyük derdi olduğunu belirten Taşkıranoğlu, Mobit Bilişim A.Ş. olarak geliştirilen Parkomat - Mobil Otopark İşletme Uygulaması ile Gelir İdaresi Başkanlığı ve Tübitak Onaylı Yazarkasa POS üzerinde çalışan hibrit çözüm ile tam kontrol sağlanabildiğini belirtti. Taşkıranoğlu, “Otopark merkezi yönetim programımız yerel sunucu veya bulut üzerinde güvenle çalışmaktadır. Ayrı cam ve tahsilat fişi çıkartabilirken aynı zamanda sağlanan sistem entegrasyonu ile araç plaka bilgileri üzerinden borç - alacak, abonelik gibi bilgilere de ulaşılabilmektedir. Farklı lokasyonlardaki otoparkları tek merkezden yönetebilme imkanı veren Mobit Parkomat Uygulaması, mali onaylı kasadan sisteme gönderilen ödeme ve fatura bilgilerini, Gelir İdaresi Başkanlığı Veri İşleme Merkezine de ulaştırmaktadır. Parkomat - Mobit Otopark İşletme uygulaması ile emniyet tarafından aranan araçların bulunması, vergi kaybının önüne geçilmesi ve akıllı şehirlere adaptasyon katkısı sağlanmaktadır” dedi.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/mobit-parkomatla-kayip-arac-sorunu-cozulecek-57030