economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Matso'da Mücevher Danışmanları Sertifikalarını Aldı

Matso'da Mücevher Danışmanları Sertifikalarını Aldı
A- A+ A

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından 2014 Aralık ayında düzenlenen Mücevher Danışmanlığı Eğitimi’ni başarıyla tamamlayanlara düzenlenen törenle HRD Antwerp/İstanbul onaylı sertifikaları verildi. Meclis Salonu’nda gerçekleşen törene MATSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Ergen, 5. Komite Başkanı Ertan Akgün, HRD Antwerp Eğitim Geliştirme ve Uygulama Uzmanı Eğitimci Eser Kurt ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan MATSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Ergen, kuyumculara başarılı bir turizm sezonu dileyerek başladığı konuşmasında bu tür eğitimlere meslekte önemine vurgu yaparak, verilen sertifikaların uluslararası geçerliliği olduğunu söyledi. Eğitimlerde üyelerin bilgilerini güncelleyerek, ileri satış teknikleri ve pırlanta sunumu ile ilgili bilgiler öğrendiklerini kaydeden Ergen, bu tür eğitimlerin ileri seviyelerde alınması gerektiğine işaret etti. Eğitime katılan herkese teşekkür eden Ergen, eğitim sonunda satış danışmanlarının işlerinde daha başarılı olabileceğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü; “verilen Eğitimle satış danışmanlarının satış teknikleri, pırlanta sunumu ve müşteriye nasıl davranması gerektiği konusunda daha donanımlı hale geldi. Verilen eğitimle Oda olarak, dünyada değişen satış tekniklerini burada üyelerimize de yansıtmaya çalışıyoruz" dedi. Ergen, verilen sertifikanın dünyanın her yerinde geçerli olduğunun altını çizdi.

İlçenin tamamını kapsayan Manavgat Kuyumcular, Gümüşçüler Saatçiler Derneği’ni kurduklarını anlatan Ergen, “Manavgat Kaymakamlığı dernekler masasına müracaat ettik onaylanmasını bekliyoruz” dedi.

Derneğin onaylanmasının ardından sektördeki herkesi ziyaret edeceklerini kaydeden Ergen, “Büyükşehir yasasından önce ilçe merkezi ve Side’de kuyumcular derneği vardı. Kurduğumuz yeni dernekle birlikte ilçemizdeki kuyumcu, gümüşçü ve saatçileri tek altında toplamayı hedefliyoruz. Ortak hareket etmek için çaba göstereceğiz” diye konuştu.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/matsoda-mucevher-danismanlari-sertifikalarini-aldi-97205