economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Liderler Zirvesi Enerjisa Sponsorluğunda Toplandı

Liderler Zirvesi Enerjisa Sponsorluğunda Toplandı
A- A+ A

“Akıllı şebeke, akılcı kalkınma” sloganıyla düzenlenen 3. İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı kapsamında gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’nde elektrik dağıtım sektörünün akıllı şebekeler yol haritasının belirlenmesi ve haberleşme altyapısının oluşturulması konuları ele alındı.

Kamu ve özel sektörün ilgili tüm paydaşlarının üst düzey temsilcilerinin katıldığı Liderler Zirvesi’nde önümüzdeki dönem için kısa ve uzun vadede iş planlarının yapılması kararlaştırıldı. Enerjisa dağıtım şirketleri olan Başkent EDAŞ, AYEDAŞ, Toroslar EDAŞ sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğe, elektrik dağıtım sektörü adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, TOBB Üniversitesi, telekomünikasyon sektörü adına BTK ile birlikte Rekabet Kurumu, ELDER ve özel telekomünikasyon şirketleri gibi tüm paydaşların üst düzey temsilcileri katılım sağladı.

Zirvenin açılışında konuşan Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler, Türkiye elektrik dağıtım sektörünün akıllı şebekeler konusunda temel gereksinimler olan SCADA, Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemleri gibi uygulamaları büyük ölçüde tamamladığını belirtti. Bundan sonraki dönemde atılması gereken adımlara da değinen Zaimler, “Türkiye’nin akıllı şebekeler yol haritası ve haberleşme altyapısının şebekeye entegrasyonu tamamlandıktan sonra sektörümüz çok daha ileriye gidecek” dedi.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/liderler-zirvesi-enerjisa-sponsorlugunda-toplandi-10805
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri