economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kaşıbeyaz, Fast Food Sektörüne Giriyor

Kaşıbeyaz, Fast Food Sektörüne Giriyor
A- A+ A

Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, ’Kaşıbeyaz Food Point’ markasıyla fast food alanında büyüme kararı aldı.

Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, 2015 yılını büyüme yılı olarak belirledi. Atatürk’ün lokantası olarak da bilinen ve Ankara’nın simge mekanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği Merkez Lokantası ihalesini kazanarak şube sayısını 7’ye çıkaran Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, yeni bir markası ’Kaşıbeyaz Food Point’ ile fast food alanında büyüme kararı aldı. İlk şubesi haziran ayının ilk haftasında açılacak Kaşıbeyaz Food Point’ler ile Kaşıbeyaz Güneydoğu mutfağının en önemli lezzetlerini fast food olarak sunmaya başlayacak.

Kaşıbeyaz Food Point’in bu yılki yatırım maliyetini 10 milyon TL olarak belirlerken, Kaşıbeyaz Food Point’in ilk durağı Kemerburgaz ise 1 milyon TL yatırımla hayata geçecek. Kaşıbeyaz Food Point’lerde, çiğ köfte, içli köfte, lahmacun, baklava, künefe, katmer, döner ve kebap dürüm çeşitleri olmak üzere 8 ürün sunulacak.

Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Kaşıbeyaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kaşıbeyaz Food Point markamızın ilk şubesini Kemerburgaz olarak belirledik. Çünkü Kemerburgaz, kebap kültürünün hakim olduğu bir fast-food restoranına ihtiyaç duyuyordu. Yapılan araştırmalara göre her 10 kişiden 4’ü dışarıda yemek yiyor. Ben bu rakamın daha da yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle fast-food alanında yer almamız gerektiğine ve geleneksel lezzetlerimizi sağlıklı fast-food anlayışıyla misafirlerimizin beğenisine sunmaya karar verdik. İlk şubemizi Kemerburgaz’da haziran ayının ilk haftasında açacağız. Yıl içerisinde Bahçeşehir, Başakşehir, Ataşehir, Bağdat Caddesi ve İstiklal Caddesi olmak üzere markamıza 5 şube daha katacağız” dedi.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/kasibeyaz-fast-food-sektorune-giriyor-99617