economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kardelen Kestane Şekeri'ne Övgü

Kardelen Kestane Şekeri'ne Övgü
A- A+ A

Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Kardelen Kestane Şekeri’nin üreticisi İlka Şekerleme tesislerinde inceleme yaptı. Ziyareti sırasında işletmede staj yapan meslek lisesi gıda teknolojileri bölümü öğrencileriyle sohbet eden Sarıkaya, öğrencilerin işletmelerde iş hayatını tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.

Veli Sarıkaya, teknik ve endüstri meslek liselerinin iş dünyası için çok önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerin okullarda öğrendikleri bilgileri iş yerlerinde yaptıkları staj ile pekiştirdiklerini vurgulayan Sarıkaya, “Meslek lisesi öğrencilerimiz için staj çok önemli. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iş adamlarımızdan beklentimiz staj konusunda öğrencilerimize destek olmalarıdır. Okul ile sanayi arasında sağlam bağlar kurdukça ülkemizde ihtiyaç duyulan ara teknik eleman sorunu daha hızlı ve kolay çözülecek” dedi.

İlka Şekerleme’nin tesislerini çok beğendiğini de söyleyen Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, işletmenin yüksek teknoloji ile üretim yaptığını ve hijyen kurallarına uyulduğunu gördüğünü belirtti. Sarıkaya, “Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önemli bir üretim kenti olan Bursa’da iş dünyasıyla ilişkilerimizi arttırmaya önem veriyoruz. Çok güzel bir tesisi görme öğrencilerimizi staj sırasında ziyaret etme fırsatı bulduk” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları Mustafa Kahya ve Necdet Sezer, Şube Müdürleri Mehmet Arı ve Muhittin Bilir ile Yaylacık İlkokulu Müdürü Ali Osman Bayramoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette İlka Şekerleme’nin Genel Müdürü Mümin Akgün işletme hakkında bilgi verdi. Akgün, Kardelen ve Yaylacık markaları ile iç pazarda Cardelion markasıyla da yurt dışı pazarlara üretim yaptıklarını belirterek yapılan ziyaretten çok memnun olduğunu dile getirdi.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/kardelen-kestane-sekerine-ovgu-56765
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri