economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Karadenizbirlik Ayçiçek Yağına 'Helal Gıda Sertifikası' Alıyor

Karadenizbirlik Ayçiçek Yağına 'Helal Gıda Sertifikası' Alıyor
A- A+ A

KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, “Kalitesini, güvenilirliliğini, tercih edilen marka olma özelliğini, gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek koruyan birliğimiz, ‘Helal Gıda Sertifikası’ ile tüketicisine sağlıklı ürünler sunmaya devam edecektir” dedi.

KARADENİZBİRLİK’in tüm kalite sistemlerini kapsayan Helal Sertifikasyonu denetimini başarıyla geçtiğini belirten Ünal Erarslan, Helal Gıda Belgesi ile taklide ve tağşişe oldukça elverişli olan yağ piyasasında sahtecilere ve taklitçilere karşı markalarının korunacağını vurguladı.

Erarslan yaptığı açıklamada, “Birliğimiz bir kooperatifler üst kuruluşu olarak, piyasada oluşan ürün fiyatlarını, çiftçimiz lehine regüle etme görevini, imkanlarını en üst düzeyde kullanarak yerine getirmekte ve üreticisinin çıkarlarını serbest piyasa karşısında, dün olduğu gibi bugünde, her daim koruyup kollamaktadır. Bölgedeki ayçiçeği üretiminin yaklaşık yüzde 35-40’ını alan KARADENİZBİRLİK, bölgede ortalama 45-50 bin ton yağlık ayçiçeği ve 1.000-1.500 ton soya alımı yapmaktadır. Ürünlerimiz faaliyet bölgemizde yer alan, fabrikamızda yüzde 100 saf ve doğal olarak üretilmektedir. Kurulduğu günden beri, hammadde alımlarında gösterilen hassasiyet, işletme, imalat, dolum, muhafaza, taşıma, dağıtım aşamalarında gerekli kurallara titizlikle uyularak yapılmış, bu sayede bölge tüketicisinin güvenini kazanmış, ayçiçeği yağımız, KARADENİZBİRLİK adıyla bölgemizin en çok tercih edilen markası olmuştur” diye konuştu.

Beslenme ve güvenli gıda temininin, toplum sağlığının korunması açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Erarslan, “Birliğimizin bugüne kadar inanç, sağlık ve güveni ihlal etmeden yapılan üretimleri, ‘Helal Sertifikası’ ile belgelendirilecektir. Tüm kalite sistemlerini kapsayan Helal Sertifikasyonu denetimi başarıyla geçirilmiş olup Helal Gıda Belgemiz ile taklide ve tağşişe oldukça elverişli olan yağ piyasasında sahtecilere ve taklitçilere karşı markamız korunacaktır. Birliğimiz, Helal Gıda Sertifikası ile birlikte, üretim anlayışını da yenilemiş, işletme sarf malzemeleri, ambalaj malzemeleri, hijyen ve dezenfektan amaçlı ürünlerinde helal sertifikalı olmasını ayrıca üretim koşulları ve çalışma şartlarının Helal Gıda Sertifikası prosedürü dahilinde düzenlenmesini benimsemiştir” şeklinde konuştu.

“Helal, deyimi aslında genel boyutuyla hijyen ve faydalı olma zorunluluğunu kapsayan bir özellikler bütünü şeklinde dünyada yaygınlık kazanmakta olup, ülkemizde gıda güvenliği konusuna yeni bir anlayış kazandırmıştır” diyen Genel Müdür Ünal Erarslan, şöyle konuştu: “İnsani, ahlaki,vicdani açıdan hassas olan bu konu, aynı zamanda, tüketicilerin de inançlarına ve sağlığa uygun ürünleri güvenli bir şekilde tercih edebilmesine yardımcı olmuştur. Kalitesini, güvenilirliliğini, tercih edilen marka olma özelliğini, gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek koruyan birliğimiz, Helal Gıda Sertifikası ile tüketicisine sağlıklı ürünler sunmaya devam edecektir. Tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamak Birlik olarak her zaman hedefimiz olmuş ürünlerimizde kullandığımız ‘Kooperatif Ürünüdür’ ibaresi adeta güvenilir üretimin garantisi olduğumuzun işareti sayılmıştır.

Ülkemizin en güvenilir kuruluşlarından Türk Standartları Enstitüsü(TSE) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından denetlenen üretim hattımız ve KARADENİZBİRLİK markalı yağlarımızın, inanç bakımından helal, sağlık bakımından temiz ve yararlı, beslenme açısından yeterli ve gerekli olduğu, bu belge ile kanıtlanmış olacaktır.”

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/karadenizbirlik-aycicek-yagina-helal-gida-sertifikasi-aliyor-33753
Etiketler: Samsun, Samsun Haberleri