economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Hisarcıklıoğlu: "Londra'da Hangi Hizmet Veriliyorsa, Gemlik'te De Aynı Hizmet Veriliyor"

Hisarcıklıoğlu: "Londra'da Hangi Hizmet Veriliyorsa, Gemlik'te De Aynı Hizmet Veriliyor"
A- A+ A

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) davetiyle Bursa’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

BTSO’nun daveti üzerine yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek için Bursa’ya gelen TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk, Gemlik Ticaret Odası’na ziyarette bulundu. Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt tarafından ağırlanan heyet, ilçe oda ve borsa başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Gemlik’teki birlik ve beraberlikten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

"LONDRA’DA HANGİ HİZMET VERİLİYORSA BURADA DA AYNI HİZMET VERİLİYOR"

Gemlik TSO’nun 5 yıldızlı oda kapsamına alınan ilk odalardan olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Yani Paris, Londra, Berlin hangi standartlarda hizmet veriyorsa, Gemlik de aynı standartlarda hizmet veriyor. Şu an Gemlik’in verdiği hizmet Paris’ten, Londra’dan, Berlin’den aşağı değil” diye konuştu.

Gemlik ilçesinin 5 yılda nüfus artışından dolayı zenginlik ve bereket içerisinde olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sizler şanslısınız. Çünkü Gemlik’te sanayi, ticaret, tarım ve turizm var. Türkiye’nin her coğrafyasında bu çeşitliliği göremezsiniz. Sanayi konusunda Türkiye’de ana üreticilerin olduğu bir yer. Gemlik’in bu denli önemli olmasında zeytincilik de yadsınamaz. Türkiye’nin en önemli liman merkezi konumunda. Bu kadar limanın olduğu bir yerde demiryolu olmazsa olmaz. Ortak hedef bu konunun bir an önce bitirilmesi olmalı."

Üyelerine daha kaliteli hizmet vermek için Türkiye’deki 365 oda ve borsa arasında akredite olan ilk 50 odadan birisi olduklarını vurgulayan Gemlik TSO Başkanı Kemal Akıt ise, “Ziyaretlerinizden dolayı sizlere ve yönetim kurulu üyelerinize teşekkür ederim. Gerçekleştirdiğimiz projelerimiz arasında Gemlik’e demiryolunun gelmesi ve lojistik köy olması için elimizden gelen çalışmaları yürütüyoruz. Bu anlamda sizlerden de destek bekliyoruz” dedi.

Gemlik TSO’daki toplantının ardından heyet, Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ve yönetim kurulu ile meclis üyeleri tarafından ağırlanan heyet, Gemlikli sanayici ve iş adamlarının da bulunduğu toplantıda bir araya geldi.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/hisarciklioglu-londrada-hangi-hizmet-veriliyorsa-gemlikte-de-ayni-hizmet-veriliyor-40311
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri