economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ege Koop, Ankara'ya Smyrna Evleri İle Gidiyor

Ege Koop, Ankara'ya Smyrna Evleri İle Gidiyor
A- A+ A

EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ankara’da gerçekleştirecekleri 640 konutluk EGE KOOP Smyrna Evleri projesini tanıttı. Toplam 80 bin metrekarelik arazi üzerinde tasarlanan Smyrna Evleri, 16 ayrı bloktan oluşurken, blokların kat sayısı 7-15-17 olarak belirlendi.

EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ankara’da gerçekleştirecekleri 640 konutluk EGE KOOP Smyrna Evleri projesiyle ilgili tanıtım toplantısı düzenledi. Toplam 80 bin metrekarelik arazi üzerinde tasarlanan Smyrna Evleri, 16 ayrı bloktan oluşurken, blokların kat sayısı 7-15-17 olarak belirlendi. 239-342 metrekare arası 4+1 daireler ve 4+1 dubleksler ile 177-193 metrekare arası 3+1 daireler ile herkese ve her zevke uygun yaşam alanları planladıklarını kaydeden Aslan, “Spor sağlıktır” sloganından hareketle, daha sağlıklı bir hayat için spor tesislerini projemizin nefes alacak noktalarına koyduk. Açık-kapalı yüzme havuzları, yürüyüş ve bisiklet yolları, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortlarıyla sağlıklı yaşamın adresi olmaya aday bir konut projesini hayata geçirmek için hareketi geçtik. 80 bin metrekarelik arazinin yüzde 20’si inşaat, yüzde 80’i ortak kullanım alanı olarak tasarlandı. Kafeteryaları, saunası, kuaförü, sağlık merkezi, kreşi, fitness salonları ve sosyal alanları tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte hazırladık. Sosyal tesis alanlarını gölet, çocuk oyun parkları ve yeşil alanlarla taçlandırdık. Hatta konut alanımızın yanı başına modern bir ticaret merkezi de projelendirdik. Yatırım, iş, eğlence, yaşam. Tüm bu özellikleri bir araya toplayan EGE-KOOP Smyrna Evleri, özel konsepti ve yaşanası dokusuyla Başkent’in en gözde yerleşim merkezi olmaya aday” dedi.

ESKİŞEHİR YOLU ÜZERİNDE

Proje hakkında bilgi veren Aslan, Smyrna Evleri projesinin, başkent Ankara’nın batıya açılan kapısı ve hızlı gelişme aksı olan Eskişehir Yolu üzerinde yaşama geçirileceğini kaydeden Aslan, Smyrna Evleri’nin Çankaya Üniversitesi kampüsüne 2 kilometre, Başkent Üniversitesi’ne 11 kilometre yakınlıkta, Aşağıyurtçu Mahallesinde 18. dönem milletvekili villalarının bitişiğinde ve TOKİ Yapracık konutlarına da 1 kilometre uzaklıkta olduğunu ifade etti. Maliyetinin 150 bin TL olduğu projenin önümüzdeki mayıs ayı içerisinde inşaat çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Aslan, projenin tüm aşamalarında işçilik, malzeme ve diğer donatılarda kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

“ODAĞIMIZDA İNSAN VAR”

Kredi notu yüksek olan EGE KOOP Smyrna Evleri projesi ile ilgili yurtdışından kredi temin etmek için fizibilite raporunun hazırlandığını ve müracaat aşamasına gelindiğini söyleyen Aslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Her projemizde olduğu gibi Smyrna Evleri’nin odağında insan vardır ve felsefesi de insana saygıdır. İnsanca yaşanılacak çağdaş bir yaşam alanı inşa etmektir. Projeye başlar başlamaz Ankara camiası, Ege dernekleri, Türkiye Barolar Birliği ve çeşitli meslek grupları, hemşehri örgütleri başvuruda bulunarak proje içinde yer almak istediklerini yoğun bir şekilde dile getirmişlerdir. Projemizin bir diğer özelliği de sabit fiyatlarla herkesin kendi konutunu kendi komşusunu daha işin başında özgürce tercih edebilmesidir.”

“TÜRKİYE’YE AÇILMA KARARI ALDIK”

EGE KOOP olarak 30 yıldır dürüst iş yapmanın, konut sektöründe dengeyi ve fiyat istikrarını sağlamanın, dar gelirlileri, evsizleri ev sahibi yapmanın, İzmir’in imarlı, planlı kentleşmesine İzmir’deki yerel yönetimlerden destek görmeden öz kaynaklarıyla katkı sağlamanın suçlusu gibi yaptıklarının bedelini ödediklerini belirten Aslan, şöyle devam etti: “İzmir’i yönetenlerin ilgisizliği, kıskançlığı, kısır değerlendirmeleri; bugün EGE KOOP’u hak etmediği bir olumsuz tabloyla karşı karşıya bırakmıştır. İzmir’de belediyeler dar ve sabit gelirlilerin konut sahibi olmalarını sağlayacak bir metrekare dahi arsa üretmemiş, bu yetmezmiş gibi haksız rekabet ortamı oluşturmuş; İzmirlileri İstanbul’dan Ankara’dan gelen büyük firmaların insafına terk etmiştir. İzmir’i yönetenlerin ilgisizliğini, kıskançlığını yıllar önce öngören EGE KOOP, iki yıl önde ana tüzüğünü değiştirerek Türkiye’ye açılma kararı almıştır. Arsa bulamadığımız, belediyeler de imarlı arsa ve konut alanları üretmediği için İzmir’de yeni kent projeleri uygulayamamaktan ötürü çok üzgünüz. Ancak EGE KOOP’u Ankara’ya ve Türkiye’ye taşımaktan çok mutluyuz.”

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/ege-koop-ankaraya-smyrna-evleri-ile-gidiyor-99742
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri