economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Deniz Turizmine Çin Dopingi

Deniz Turizmine Çin Dopingi
A- A+ A

Muğla’nın Marmaris ilçesine 2015’in ilk turist kafilesi deniz yoluyla Çin’den geldi.

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris’e bu sezonun ilk turist kafilesi deniz yoluyla geldi. Sabah saatlerinde körfezden giriş yapan Costa Atlantica yolcu gemisi Marmaris Limanı’na demirledi. Çoğunluğu Çinli turistlerden oluşan 651 turist, gümrük işlemlerinin ardından otobüslerle şehir merkezine taşındı. 830 personeli bulunan Costa Atlantica’nın Çinli bir şirketin personeli için düzenlediği ve özel tur için Şangay Limanı’ndan yola çıktığı bildirildi.

Sabahın erken saatlerinde Marmaris Kapalıçarşı ve Yat Limanı’nı dolaşan turistler, ilçede ilgi odağı oldu. Geminin geleceğini 1 gün önceden öğrenen Kapalıçarşı esnafı ise iş yerlerini erken saatlerde açarak, turistleri beklemeye başladı. Kapalıçarşı’da alışveriş yapan turistler, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Marmaris Liman İşletmesi Operasyon Müdürü Bora Bayazit, Costa Atlantica’nın 1 aylık tur için Şanghay Limanı’ndan ay başında hareket ettiğini söyledi. Bayazit, geminin sırasıyla Hong Kong, Puket, Colombo ve Salalah’a gittiğini, Marmaris’ten sonra da Yunanistan’ın Heraklion Limanı’na gideceğini kaydetti.

Akşam saatlerinde Marmaris Limanı’ndan ayrılması beklenen geminin yolculuğu, 31 Mart’ta İtalya’nın Catania Limanı’nda sona erecek.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/deniz-turizmine-cin-dopingi-38197
Etiketler: Muğla, Muğla Haberleri