economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Coca-Cola, 2 Milyar Kişiyle Beraber Işıkları Kapatacak

Coca-Cola, 2 Milyar Kişiyle Beraber Işıkları Kapatacak
A- A+ A

Coca-Cola, bu yıl da ana sponsorlardan biri oldu»u ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim değişikliğine dikkat çekmek için tüm dünyada 2 milyar insanın katılımıyla düzenledi»i Dünya Saati kampanyasına destek olacak. 28 Mart cumartesi, 20.30-21.30 saatleri arasında, Coca-Cola Türkiye, İstanbul’daki binalarında ve reklam panolarında ışıkları 1 saat boyunca söndürecek.

Coca-Cola, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) "Dünya Saati" kampanyasına bu yıl da destek vererek, tüm dünyadan 2 milyar insanı birleştiren tek unsur olan gezegenimiz için ışıkları kapatacak. Her yıl Mart ayının son Cumartesi günü, toplumları gezegenimizin geleceği konusunda düşünmeye davet eden WWF, bu yıl da 28 Mart Cumartesi saat 20.30-21.30 saatleri arasında gezegenimizin geleceğini tehdit eden iklim değişikliğine karşı ışıkların söndürülmesi çağrısında bulundu.

150’den fazla ülkeyi ve 7 binin üstünde şehri tek bir amaç etrafında buluşturan Dünya Saati kampanyası için Coca-Cola, Türkiye’deki İstanbul ofisi ve Coca-Cola Dünyası ışıklarının yanı sıra, İstanbul’daki Coca-Cola reklam panolarında da ışıkları 1 saat boyunca kapatacak. Ayrıca Brezilya’dan Filistin’e, Belçika’dan Tokyo’ya kadar dünya genelindeki Coca-Cola ofisleri, şirketin Atlanta’daki merkezi ve Coca-Cola Dünyası (World of Coca-Cola) noktaları, 1 saat boyunca tek yumruk olarak gezegenimizin geleceğine dikkat çekmek için ışıklarını söndürecek.

Coca-Cola, ilk kez Mart 2007’de Avustralya WWF önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati eylemine 2008’den beri destek veriyor.

Dünya Saati hakkında daha fazla bilgi için www.dunyasaati.org ve www.earthhour.org. siteleri ziyaret edilebilir.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/coca-cola-2-milyar-kisiyle-beraber-isiklari-kapatacak-64689