economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bursa'da Konut Arzı Kentsel Dönüşümle Coşacak

Bursa'da Konut Arzı Kentsel Dönüşümle Coşacak
A- A+ A

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, hedeflerinin Bursa’da konut talep ve arzını başa baş götürmek olduğunu ifade ederek, “Bursa’da konut arzı ancak kentsel dönüşüm ile artacaktır” dedi.

İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, Bursa İnşaat Fuarı’nın çok canlı, çok dinamik bir fuar olduğunu, geçtiğimiz yıla göre, yüzde 60 büyüme kaydettiğini söyledi. Mescioğlu, “İlk defa bu yıl fuara inşaat müteahhitlerimizde, ürünlerini sergileyerek katılıyorlar. Artık Bursa’da, gayrimenkul fuarıyla tanışmış oldu, bunun gururunu yaşıyoruz. İMSİAD olarak, bizlerde İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş adamları Derneği adına, bu faaliyetleri sürdürmeyi devam ediyoruz. Müteahhitlerimizi burada fuara katılımcı yaptığımız gibi, aynı zamanda müteahhitlerimizi dış fuarlara da, hem katılımcı hem de ziyaretçi olarak götürmeyi planlıyoruz” dedi.

“BİNLERCE YATIRIMCI BU FUARDA BULUŞTU”

Bu fuar ile birlikte geçmiş fuarlara ziyaretçi olarak katılan müteahhitlerin, bundan sonra yapılacak tüm fuarlara hem katılımcı, hem de ziyaretçi olarak katılacağını ifade eden Mescioğlu, “Müteahhitlerin, şu ana kadar yapmış oldukları ürünlerin hep, kullandıkları ürünlerin fuarları yapılırken, şu anda o ürünlerin tamamının bir arada olduğu evlerin, ofislerin, iş yerlerinin fuarı yapılıyor. Fuar yatırımcılara aynı zamanda binlerce konutun, binlerce ofis ve arazinin, arsanın, yatırım aracının bir arada olmasını sağlıyor. Aynı zamanda banka şubeleri de yerlerini almışlar, fuara özel kredilenme yapıyorlar” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT ARZINI ARTTIRACAK

Fuarda bir ambiyans ve bir satış organizasyonu da oluştuğunun altını çizen Mescioğlu, “Fuara gelen ziyaretçilerin konut projelerini yerinde görmek istemesi halinde fuar dışında bekleyen araç filosuyla konut projesini yerinde görme fırsatı da buluyorlar. Fuar süresince satış hedefini tahmin etmek çok zor. Kentsel dönüşümle birlikte yeni arazilerin açılması Bursa’daki konut arzını arttıracak. Bizim amacımız taleple, arzı başa baş götürecek, satış hedefine ulaşmaktır. Onun ötesini de çok da fazla istemiyoruz” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/bursada-konut-arzi-kentsel-donusumle-cosacak-70375
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri