economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bursa, Yabancı Yatırıcıların Gözdesi Oldu

Bursa, Yabancı Yatırıcıların Gözdesi Oldu
A- A+ A

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Körfez ülkelerinden gelen inşaat ve gayrimenkul yatırımcılarını ağırladı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, İnşaat Fuarı’nın önemli işbirliklerine ve yeni yatırımlara öncülük edeceğini söyledi.

BTSO öncülüğünde TÜYAP, İMSİAD, BURTİMDER ve Bursa Emlak Müşavirleri Odası işbirliğinde düzenlenen İnşaat Fuarı’nı ziyaret eden yabancı yatırımcılar, BTSO’nun düzenlediği istişare toplantısında bir araya geldi. Programa BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Şener ve Şakir Umutkan ile Suudi Arabistan prenslerinden Saud Bin Abdulaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud, Green Walley CEO’su Zeiad Abbas, Mass International CEO’su Nail Alamirah, Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Al-Duwaikh, Suudi Arabistan Londra Ataşesi Dr. Abdurrahman Abdullah Alabaid ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda yatırımcı katıldı.

Başkan Burkay, her yıl Arap dünyasından yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Bursa’nın, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefleyen Türkiye’nin lider şehirleri arasında bulunduğunu kaydetti. Bursa’nın tüm kent dinamikleriyle birlikte geleceğe hazırlandığını belirten Başkan Burkay, Arap coğrafyasından yatırımcıların Bursa ve çevresine her geçen gün ilgisinin arttığını anlattı.

İnşaat Fuarı ile sektör temsilcilerini Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn gibi Körfez ülkelerinden gelen yatırımcılarla buluşturduklarını söyleyen İbrahim Burkay, “Bugün de Sayın Prens Saud ve değerli yatırımcılarımızla birlikte fuarda stant açan firmalarımızı ziyaret etme fırsatı bulduk. Bu yıl BTSO olarak kurguladığımız gayrimenkul bölümü ile birlikte yurt dışından yaklaşık 300 sektör profesyonelinin katıldığı İnşaat Fuarı’nın önemli işbirliklerine ve yeni yatırımlara öncülük edeceğine inanıyorum. Projelerini en güzel şekliyle sunan firmalarımızı da bu vesileyle kutlamak istiyorum” diye konuştu.

"BURSA’DAKİ TİCARİ POTANSİYEL ARTACAKTIR"

İnşaat Fuarı’nın ardından Mayıs ayında da Ev&Stil Fuarı’nı düzenleyeceklerini hatırlatan Başkan Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bursa, prestijli konut projelerinin yanı sıra ev modasının tüm unsurlarının da belirlendiği bir merkez olacak. Arap kardeşlerimizle ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine ve Bursa’daki ticari potansiyelin ciddi anlamda artacağına inandığımız fuarımızın Arap kardeşlerimize, firmalarımıza, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

"BİRLİKTE HAREKET EDERSEK, EN İYİ SONUCU ELDE EDERİZ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Arap dünyasının Bursa’ya yakın olmasının ve bu yakınlığın her geçen gün artmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Bursa’nın üreten bir şehir olduğunu dile getiren Altepe, “Bursamız aynı zamanda bir tarih başkenti. Biz dostlarımızla birlikte bu değerlerimizi paylaşmak istiyoruz. Birlikte hareket ettiğimizde bizim için en iyi sonucu elde edeceğimizi düşünüyorum. Gerçekleştireceğimiz işbirlikleri ile Bursa’da çok güzel işler gerçekleştirilebileceğine inanıyorum” diye konuştu.

BURSA YABANCI YATIRIMCILARIN GÖZDESİ OLDU

Türkiye ile büyük ve eski tarihi bağlara sahip olduklarını anlatan Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Al-Duwaikh, Bursa’da bulunan imkanların yabancı yatırımcılar için ilgi çekici olduğunu söyledi. Körfez ülkelerinden yıllardır Bursa’ya turist geldiğini sözlerine ekleyen Büyükelçi Duwaikh, “Bugünkü buluşmamız Bursa’ya bakış açımızı pekiştirdi. Burada bulunan fırsatlar hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olduk. Bu güzel fırsatı sunduğu için BTSO’ya teşekkür ederiz” dedi.

Bursa’da gerçekleştirdikleri toplantıların ve ziyaretlerin oldukça faydalı olduğunu belirten Suudi Arabistan prenslerinden Saud Bin Abdulaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud, Sağlık Serbest Bölgesi Porjesi’nden etkilendiklerini ifade etti. Al Saud şöyle konuştu:

“Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantılar ve görüşmeler sonucunda Bursa ile ilgili çok fazla bilgi öğrendik. Bursa’nın birçok imkanı barındıran bir şehir olduğunu gördük. Bu sayede aramızda gerçekleştirilebilecek projelere olan inancımız arttı. Bu imkanları bizlere sunan herkese teşekkür ediyorum.”

"BURSA ARAP DÜNYASINI CEZBEDİYOR”

İnşaat Fuarı’nı yakından inceleme fırsatı yakaladıklarını ifade eden Green Walley CEO’su Nail Alamirah, “Biz Bursa’nın potansiyelini iyi biliyoruz. Bursa geleceği parlak olan bir şehir. Tarihi, kültürü ve doğasıyla Arap dünyasını cezbediyor. Şirket olarak Mudanya’da çeşitli projelere imza atıyoruz. Gelecekte Bursa için hayata geçirmek istediğimiz programlar var. Green Walley olarak önümüzdeki yıllarda Bursa’ya çok büyük yatırımlar yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Programın ardından Başkan Burkay, Suudi Arabistan prenslerinden Saud Bin Abdulaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud’a Bursaspor forması hediye etti.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/bursa-yabanci-yatiricilarin-gozdesi-oldu-83429
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri