economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Afyonkarahisarlı Firmalar Hindistan'da Düzenlenen Doğaltaş Ve Mermer Fuarına Katıldı

Afyonkarahisarlı Firmalar Hindistan'da Düzenlenen Doğaltaş Ve Mermer Fuarına Katıldı
A- A+ A

Hindistan’da dün başlayan “India Stone Mart 2015-8. International Stone Industry Exhibition” doğaltaş ve mermer fuarına Afyonkarahisarlı mermer firmaları da katıldı.

Hindistan’ın Jaipur şehrinde düzenlenen fuara Afyonkarahisar’da hizmet veren mermercilerde katıldı. Dün kapılarını açan fuarın açılış törenine Hindistan Racasthan Eyaleti Başbakanı Vasundhara Raje, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Başmüşaviri Ali Osman Koca, Doğaltaş ve Mermer Daire Başkanı Eyüp Yadigar, Hindistan Ticaret Müşaviri Vural Çekinmez, İstanbul Maden İhracatçılar Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, Demmer Demireller Mermer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Demirel, Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirel ve fuara stand açan firmaların temsilcileri katıldı. Doğal taş ihracatında dünya üçüncüsü olan sektöründeki en büyük buluşmalardan biri olan India Stone Mart 2015 Fuarı’na Afyonkarahisarlı firmalarda yoğun bir katılım gösterdi. Afyon mermerinin Tük sınırlarını aşarak yurt dışında da tanınırlığının arttığının bir göstergesi olarak Afyonkarahisar mermeri fuarda büyük ilgi gördü. Fuarın 29 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında açık olacağı belirtildi.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/afyonkarahisarli-firmalar-hindistanda-duzenlenen-dogaltas-ve-mermer-fuarina-katildi-43663