economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

9. Uluslararası Boru, Tel Ve Rulo Fuarları Kapılarını Açtı

9. Uluslararası Boru, Tel Ve Rulo Fuarları Kapılarını Açtı
A- A+ A

9. Uluslararası Boru, Tel ve Rulo Fuarları kapılarını açtı.

Yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği, İstanbul Metal Fuarları, 26 Mart Perşembe günü İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de sektöre kapılarını açtı. Açılışını, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, ÇEBİD Başkanı Ahmet Kamil Erciyas, Borusan Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demircioğlu ve Voli Fuar Genel Müdürü Ahmet Kızıl’ın yaptığı İstanbul Metal Fuarları, 28 Mart Cumartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Türkiye’de her zaman sanayinin can damarı olan boru sektörü, özellikle son yıllarda ana sanayide yaşanan gelişmeler, inşaat sektörünün artan başarısı, su ve doğalgaz sektörlerinde yaşanan gelişmeler neticesinde büyük ilerleme kaydetmiş durumda.

İstanbul’un coğrafyasından kaynaklı stratejik konum, fuar alanının havaalanına yakınlığı ve ulaşım kolaylığı, avantajlı coğrafyasının ihracata katkıları ile İstanbul Metal Fuarları, dünya çapında gelişimini sürdürmekte.

YABANCI KATILIMCI İLGİSİ

Çin, Tayvan, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Ukrayna, Fransa, İran, Slovakya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Belarus gibi ülkelerden pek çok firmanın katılımcı olarak iştirak ettiği boru fuarı, ülkemizde halen ilk ve tek fuar olma özelliğini koruyor. 210 firmanın katılımcı olduğu fuarda, 80’e yakın yerli firma yer alıyor. Geçtiğimiz senelerde binlerce yabancı ziyaretçinin gezdiği fuar, yurt dışı bağlantılarını güçlendirerek sürdürüyor.

Tüm belediyeler ve kamu kuruluşları ile boru üreticilerini buluşturmayı başaran Uluslararası Boru Fuarı, bu sene de sunacağı yepyeni projeler ile sektörün vizyonunu genişletmeyi hedefliyor. ÇEBİD (Çelik Boru İmalatçıları Derneği) tarafından da tam destek gören fuar, ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Artarak çoğalan konut inşaatları, hız kazanan alt yapı çalışmaları ve yepyeni doğalgaz projeleri ile birlikte gündeme gelen yerel yönetimler, fuarın en büyük ziyaretçi profilini oluşturacak. Ülkemizin tüm il ve ilçe belediyelerinin davet edildiği fuar, belediye mensuplarını da buluşturan dev bir platform olacak. Katılımcı firmaları doğru hedefe yönlendirecek olan fuar, sektöre imza atmaya hazırlanıyor.

Girişin ücretsiz olduğu fuar, 26 - 28 Mart 2015 tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

http://aygazete.com/ekonomi-haberleri/9-uluslararasi-boru-tel-ve-rulo-fuarlari-kapilarini-acti-11781