economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tika, Kosova'da Tarım Projelerini Desteklemeyi Sürdürecek

Tika, Kosova'da Tarım Projelerini Desteklemeyi Sürdürecek
A- A+ A

Kosova Tarım Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Memli Krasniqi’yi ziyaret eden TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Kosova’yı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Kosova Tarım Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Memli Krasniqi, TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü’yü kabul etti. Kabul sırasında yapılan görüşmede, Kosova ile Türkiye arasında bir çok alanda başarılı işbirliğinin mevcut olduğu belirtilerek, bu işbirliğinin tarım alanında da derinleşmesinin faydalı olacağı kaydedildi. TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü’yü, Tarım Bakanlığı’nın öncelikli projeleri hakkında bilgi veren Bakan Krasniqi, farklı projelerle çifçilerin doğrudan destekleneceğini belirtti. Tarımda istihdama yardımcı olacak projelere de öncelik vereceklerine işaret eden Kosova Tarım Bakanı Memli Krasniqi, “Tarım Bakanlığı olarak TİKA ile birlikte farklı projeleri ele almayı arzuluyoruz. Kosova, tarım alanında ilk sırada üretim ve işletmecilik alanlarında Türkiye’den çok şey öğrenebilir” ifadelerini kullandı.

TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü de, geçmişte Kosova Tarım Bakanlığı ile gerçekleştirilen işbirliğini anımsatarak, TİKA’nın Kosova tarımına desteğini artırmakta arzulu olduğunu kaydetti. Ümütlü, TİKA’nın tarımcılara doğrudan destek verebileceğini, ayrıca tarımda üretim kapasitelerin artırılması ve eğitim seviyesinin yükselmesini öngören projeler sunabileceğini belirtti.

Bakan Krasniqi ile TİKA Kosova Koordinatörü Ümütlü, somut projeleri ele almak için daha sık görüşeceklerini ifade ettiler.

http://aygazete.com/dunya-haberleri/tika-kosovada-tarim-projelerini-desteklemeyi-surdurecek-86903