economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kosova'da İlk Kez Dünya Sokak Hayvanları Günü Kutlandı

Kosova'da İlk Kez Dünya Sokak Hayvanları Günü Kutlandı
A- A+ A

Kosova’da ilk kez kutlanan Dünya Sokak Hayvanları Günü kapsamında barınağı olmayan sokak hayvanlarına elverişli şartlar oluşturulması için eylem yapıldı.

Kosova’da 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü kapsamında barınağı olmayan sokak hayvanlarına elverişli şartlar oluşturulması için yetkililere seslenen Kosovalı hayvan severler, başkent Priştine merkezinde köpekleriyle eylem yaptı. Vatandaşların ilgi gösterdiği eylemde, Kosova’da sayısı 200 bin olan sokak hayvanına asgari şartların sağlanması için Hayvanların Korunması Hakkında Yasa’nın uygulanması talep edildi.

Hayvanların Haklarını Koruma Grubu PARK öncülüğünde gerçekleştirilen eylemde eylemciler köpekleriyle katıldı. Eylem örgütleyicilerinden Driona Matoshi, eylemin amacının yasa ile koruma altına alınan sokak hayvanlarına barınak sağlanması olduğunu söyledi. Matoshi, düzenledikleri eylem ile sokak hayvanları konusunda hem ilgili kurumları hem de insanları sorumlulukları hakkında bilinçlendirmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Eyleme katılan Albana Ahmeti, Kosova’da sokak hayvanlarına barınak ve diğer şartları sağlayan bir toplumun var olması gerektiğine dikkat çekmek istediklerini belirtti. Kosova’da ilk defa Dünya Sokak Hayvanları Günü kutlandı.

http://aygazete.com/dunya-haberleri/kosovada-ilk-kez-dunya-sokak-hayvanlari-gunu-kutlandi-69613