economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kırgızistan Heyeti, Vali Azizoğlu'nu Ziyaret Etti

Kırgızistan Heyeti, Vali Azizoğlu'nu Ziyaret Etti
A- A+ A

İki ülke arasındaki kültürel ve ticari ilişkileri güçlendirmek için Bartın’a gelen Kırgız heyeti Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret etti.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası öncülünde Bartın’a gelen Kırgızistan Kültür ve Turizm Bakanı Maksat Chakiyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Danışmanı Askat Akibayev, Kırgızistanlı İşadamı Tokombayev Nurlan ve Kırgızistanlı İşadamı Sergei Danilenko, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır ziyarette Kırgız heyete eşlik etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Kırgızistan Kültür ve Turizm Bakanı Maksat Chakiyev, “Bartın’a geldiğimiz içinde çok mutlu olduk. Bartın’ı gördüğümüze çok seviniyoruz. Bizler Türkiye ile kardeş ülkeyiz. Hepimiz Türk’üz, dilimiz ve dinimizde birdir. Hükümetler arasında çok iyi dostluğumuz vardır. Buraya gelmemizin birkaç amacı var. Burada bize gösterilen sıcak ve samimi ilgi dikkatimizi çekti. Türkiye’nin çok yerlerini ziyaret ettik. Ama Bartın’da gördüğümüz ilgiyi ve alakayı başka hiç bir yerde görmedik” dedi.

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ise, Kırgız heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Sizleri burada ağırlamaktan son derece memnun olduk. Sizinde ifade ettiğiniz gibi bizde Kırgızistan’la kardeş ülkeyiz. İki ülkenin her türlü ilişkisinin kuvvetlenmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Ziyaret sonrası Vali Azizoğlu, Kırgız heyete Bartın’ın yöresel sanatı olan tel kırma işlemeli tepsi, şal ve şehrin tanıtım kitapçığını hediye etti.

http://aygazete.com/dunya-haberleri/kirgizistan-heyeti-vali-azizoglunu-ziyaret-etti-45382