economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Almanya'daki Türklerden Kan Bağışına Yoğun İlgi

Almanya'daki Türklerden Kan Bağışına Yoğun İlgi
A- A+ A

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) ve Alman Kızılhaç Teşkilatı (DRK) tarafından organize edilen kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterdi.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) ve Alman Kızılhaç Teşkilatı (DRK) tarafından ülkenin yüzden fazla noktasında kan bağışı kampanyası düzenlendi. “Avrupa’da Barış ve huzura kan veriyoruz, Kan acil değil, devamlı ihtiyaçtır ve Barış ve huzura kan ol” sloganlarıyla yürütülen kampanyaya Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdi.

UEDT Hessen eyaleti teşkilatının Offenbach kentindeki düzenlenen kan bağışı etkinliğine ise, Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti Konya milletvekili Harun Tüfekçi katıldı. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Süleyman Çelik kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şunu herkes iyi biliyor ki 53 yılı aşkındır burada Türk ve Türkiye toplumu yaşamakta. Özellikle içinde bulunduğumuz bu süreçte yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslam düşmanlığı Avrupa’da yükselişte. Bununla alakalı da çok olumsuz gelişmeler meydana geldi. Kısa Adı PEGİDA olan ırkçı ve İslam karşıtı yürüyüşlere karşı içinde bulunduğumuz Avrupa ülkelerinde özellikle Almanya’da göçmen kökenli vatandaşlarımız karşı yürüyüşlere iştirak ettiler. Bu iştirak sonucunda PEGİDA’nın çok sınırlı kaldığı özellikle Dresden’e marjinal bir grup olarak ortaya çıktı, iki gün geçene kadar. Yani 7 Ocak saat 11:55’ e kadar. Herkes burada mutluydu, birlikte oldular, beraber oldular. Irkçılık ve İslam karşıtı yürüyüşlere dur dediler” dedi.

http://aygazete.com/dunya-haberleri/almanyadaki-turklerden-kan-bagisina-yogun-ilgi-70114