economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

13 Kiloluk Kediye 1 Milyon Tl Fiyat Biçildi

13 Kiloluk Kediye 1 Milyon Tl Fiyat Biçildi
A- A+ A

Macaristan’da düzenlenen kedi fuarında yoğun ilgi gören 13 kilo ağırlığındaki ’Rambo’ adlı kediye, 1 milyon lira fiyat biçildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Uluslararası Budapeşte Kedi Fuarı’na 10 ülkeden yüzlerce kedi katıldı. Kedi satın almak isteyen ziyaretçilerin, cins kedi yavruları için bin ila bin 500 lira ödedikleri fuarda gerçekleştirilen güzellik yarışmasında ise 5 hakem görev yaptı. Tamamen tüysüz kedi ve kel kedi olarak da bilinen Kanada Sphynx, Asya Bengal ve İran kedileri ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Fuarda bulunan Amerika Maine Coon cinsi 13 kilo ağırlığındaki Rambo isimli kedinin fiyatının ise 1 milyon olduğu kaydedildi. 4 yaşındaki kedinin sahibi Bolvari Laszlo, 20 yıldır bu cins kedi yetiştirdiğini kaydederek, kedisiyle gurur duyduğunu ve defalarca dünya ve Avrupa şampiyonu olan Rambo’ya 1 milyon TL paha biçildiğini ifade etti. Laszlo, 10 milyon TL dahi verilse kedisini satmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Rambo 2 kilo daha alarak 15 kilo olacak. Yaşadığı evde tam bir aile ferdi gibi davranıyor, oyunu seviyor ve ilgi istiyor. Her fuarda olduğu gibi bu fuarda da en fazla ilgi çeken kedi oldu" dedi.

Kanada cinsi kel kedi olarak bilinen Sphnyx cinsi kedinin sahibi Erika Vaydics ise, 1 yaşındaki Staphanka isimli kedisine özellikle fuarı gezen çocukların ilgi gösterdiğini, evinde kedi beslemek isteyen ancak kedi tüylerine alerjisi olanların bu cins kediyi rahatlıkla evlerinde besleyebileceğini kaydetti.

Bengal cinsi 1 yaşındaki dişi kedi Chantal’ın sahibi Attila Csephenyi de, bu cins kedilerin sahiplerini fazla dinlemediğini, fiyatının ise 6 bin TL olduğunu kaydetti. Uluslararası Budapeşte Kedi Fuarı’nı düzenleyen Andrea Biro ise, fuara 400’ün üstünde kedinin katıldığını bildirerek, özellikle çocuklu ailelerin fuara büyük ilgi gösterdiğini ve güzellik yarışmasında dereceye giren kedilere belge ile kupa verdiklerini söyledi.

http://aygazete.com/dunya-haberleri/13-kiloluk-kediye-1-milyon-tl-fiyat-bicildi-89976